All for Joomla All for Webmasters

Bursa Petek Temizleme

Bursa Petek temizleme, öncelikle sağlıklı ve huzurlu bir ev hayatı için gereklidir. Nasıl ki, gözümüzde, kulağımızda veya herhangi bir uzvumuzda bir bozukluk olduğunda problem yaşarsak, petekler de kış aylarında evin her şeyidir. Çünkü peteklerin ısınmadığı bir ortamda, yeterli ısı artışı sağlanamaz ve özellikle evdeki çocuklar olmak üzere grip, nezle, bronşit gibi hastalıklar sıklıkla görülür. Ayrıca ev yeteri kadar ısınmadığı için ve petek temizleme de yapılmadıysa evinizde rutubet oluşabilir.

Rutubet de evinizin hijyeni açısından en büyük düşmandır. Bunların üstesinden gelmenin tek yolu peteklerin %100 performansla çalışmasıdır. Tesisat sektöründe petek temizliği konusunda uzman, işini en iyi şekilde becerebilen firmalarla çalışmak, bu performansa erişmek için en kolay yoldur. Petek temizleme gerçekleştikten sonra aradaki farklar bazen yüzde 50’ye kadar çıkmaktadır. Önceden ödediği faturaların yarısını ödeyenler, üstelik daha iyi ısındığını söyleyen aileler çoktur

Bursa petek temizleme servisimiz Bursa ilinde ki her noktaya ulaşarak petek temizliği sağlamaktadır. Peteklerde meydana gelen ısı kayıplarına karşı, radyatör peteklerinin üst kısmı sıcakken alt kısmın soğuk olması ve peteklerde ki ısınmama sorununa karşı petek temizliği hizmetimiz yapılmaktadır.

Dairenizde ki ya da ofisinizde ki peteklerin tamamının aynı şekilde ısınmaması ve kombi cihazına yakın olan peteklerin ısınıp diğer uzakta kalan peteklerin ısınmaması ve peteklerin hava yapmasından dolayı peteklerde ısınmama sorunları gibi problemler ortaya çıktığında kesinlikle yılda bir kez petek temizliği yapılması gerekmektedir.

Peteklerin Altı Isınmıyor İse;
Peteklerin alt kısımlarında meydana gelen sorunlar içerisinde peteklerin alt bölümlerinin ısınmaması vardır. Peteklerde ki soğuma problemi genellikle buralarda görülmektedir. Petekler içerisinde şebeke suyu zamanla korozyon nedeni ile çamurlaşıp balçıklaşmaktadır. Balçıklaşan su ise kütle ağırlık sebebi ile peteklerin alt kısımlarında birikmektedir. Bu sebeple su devir daim yapamaz.

Kombi Isı Ayarı İle Oynamayın!
Eğer petekleriniz az ısınıyor ise genellikle bu durumda yapılan hatalar arasında kombinin derecesini yükseltmek gelir. Bu sayede daha fazla ısınma beklenir fakat bunu yaptığınızda petekler yine yeterince ısınmaz ayrıca bir ton doğalgaz faturası ödemek zorunda kalırsınız. Örneğin kombi 40 derecede yakılıyor ve aylık olarak 300 TL fatura ödüyor iseniz dereceyi 50’ye yükselttiğinizde tekrardan peteklerde bir ısınma olmaz fakat fatura ise 450 TL gelir. Bu durumda boş yere bu faturayı ödemek zorunda kalırsınız.

Çözüm İçin Petek Temizleme Yaptırmalısınız!
Yukarıda ki saydığımız sorunlar ile siz de karşı karşıya kaldıysanız mutlaka petek temizleme işlemlerini yaptırmanız gerekmektedir. Petekleriniz özel petek temizleme cihazı ile temizlenerek pis su giderinden petekleriniz içerisinde ki tortu ve pislik atılmaktadır. Kesinlikle etraf kirlenmez borular sayesinde gidere pis su aktarılır.

Bursa Tahtakale Petek Temizleme,Bursa Petek Temizleme,Bursa Tahtakale Tesisat