All for Joomla All for Webmasters

Bursa Kanalizasyon

Banyoda meydana gelen tıkanıklığın nedenini düşündüğümüzde aklımıza birçok seçenek gelir. Çünkü banyo içerisinde bulunan yer süzgeçleri, küvet giderleri ve duş giderleri bu seçenekler içerisinde yer alır.
Bu durum çoğu zaman giderin suyu çekmemesi durumu ile banyolarda tıkalı kanal açma olarak karşımıza çıkar. Bu tür tıkanıklıklar için farklı sebepler ve bu tıkanıklığa bağlı olarak görülen Banyo Gideri Açma dan farklı tıkanmalar da oluşabilir.

Banyo Giderleri Nasıl Tıkanır? (Bursa Kanalizasyon Arıza)

Daha çok yan başlık gibi dursa da, banyo giderleri tıkanıklığı, içerisine yan başlıkları alacak ana başlık olarak karşımıza çıkabilir. Banyo Gideri Açma birçok nedenden dolayı meydana gelen bir tıkanıklık olduğu için, size büyük sorunlar çıkartabilir. Tıkanan süzgeç veya başka bir gider için başlıca neden olarak en sık kullanılan ürün, yani sabundan bahsedebiliriz. Sabun, içerisinde yağ barındırır. Banyolarda da olmazsa olmaz bir yere sahip olan sabun, gider borularında tıkanıklık ve kanalizasyon arıza için büyük risk oluşturur.

Tabi bir de bunların üstüne eklenen saç telleri var ki bu tam da bir tıkanma sebebidir. Bir de banyoda süzgeç ya da filtreleme tarzı bir kapak yoksa küvet tıkanıklığı kaçınılmaz son ve sonrasında yapılması gereken işlemler zincirinde pimaş açma yer alıyor.

Banyo gideri tıkanıklığının diğer bir sebebi de tesisat eğiminin ayarsız olmasıdır. Aslında bu hata en önemli sorun olarak gözümüze çarpar ve tadilatı da oldukça zordur. Özellikle ana tesisatın sahibi için maddi açıdan önemli bir harcamalardır. Bu problemler zamanla logar açma, logar temizleme, Banyo Gideri Açma gibi birçok sorunu da beraberinde getirir.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Açılır? ( Bursa Banyo Gideri Açma /Pimaş Açma)

Tıkanan banyo giderini açmak için yapılacakları bir kaç madde ile adım adım anlattık:

 • Su akışındaki yavaşlık, tıkanıklığın ilk belirtisidir. Bu durumu fark ettiğiniz zaman gidere sıcak su dökmeyi deneyin. Tıkanıklığa neden olan sabun, katı bir hal alarak gider borusunda tıkandığı için sıcak su yardımı ile çözünerek ana gidere oradan rögara iletilir.
 • Eğer sıcak su yöntemi işe yaramazsa, şüphelenecek ikinci neden, tıkanıklığa saç ve kılların neden olduğu düşüncesidir. Bir adet karga burun ve uzunca bir tel yardımı ile de saç ve kıl tıkanıklığını açabilirsiniz bazen bu yöntem Banyo Gideri Açma konusunda başarılıdır.
 • Telin ucunu kanca şeklinde kıvırın ve değilin içine salın. Bu işlemi birkaç defa gerçekleştirerek tıkanıklığı açabilirsiniz bu işlem sırasında oldukça dikkatli olunmalıdır tıkanıklığı açmaya çalışırken kanalizasyon arıza problemi ile baş başa kalabilirsiniz
 • Tel salma işleminin hemen ardından sıcak su ve karbonat karışımını gidere dökerek, gider borularını kirden arındırabilirsiniz.
 • Yukarıda bahsettiğimiz çözüm yöntemleri bazen başarılı olmayabilir. Eğer tıkanıklık sorunu hala giderilmediyse kimyasal ürün kullanma zamanı gelmiş demektir. Lavabo giderini kostik yardımı ile açmak, faydalı bir yöntemdir ama Banyo Gideri Açma konusunda çok dikkatli olmanız gereklidir zira diğer tıkanıklık giderlerine zarar verebilirsiniz.
 • Kimyasal kullanmak da işe yaramadıysa başka yöntem denemenize gerek yoktur. Artık, tıkanıklık açma servisi çağırmanın zamanı gelmiş demektir.

Tıkalı Banyo Gideri Nasıl Kullanılmalıdır? (Bursa Kanalizasyon Temizleme)

Evde uyguladığınız amatör yöntemlerin aksine gelişen teknoloji sayesinde, tıkanıklığı kolayca tespit eden cihazlar geliştirildi. Tıkanıklık açma konusunda uzman ekip kadrosuna sahip olan, Tıkanıklık Açma BursaBanyo Gideri Açma servisini talep ettiğiniz vakit, kameralı görüntüleme cihazlarımız ile tıkanıklığı tespit etme işlemlerine derhal başlıyoruz.

Boru tıkanıklığı için gönderdiğimiz kamera bize son derece net görüntüler gönderirken, tıkanıklık olan yere denk geldiği vakit bulanıklaşacaktır. Tıkanıklığın gerçekleştiği bölge tespit edildiği vakit, tıkanıklık açıcı teller ile ilk işleme başlanır. Tesisat borularına kesinlikle zarar getirilmeden
gerçekleştirilen bu işlem, pimaş tıkanıklığı açılana kadar devam eder.

Banyo Gideri Neden Tıkanır ve Çözüm Yolları Nelerdir (Bursa Tıkalı Kanal Açma)

 • Bursa Duş giderleri, Banyo Gideri Açma tıkanıklığın sık sık yaşandığı bir yerdir. Bu bölgedeki pimaşlar, tuvalet gider borularına kıyasla daha dar olduğu için tıkanma olasılığı da yüksektir. Her ne kadar dikkat edilse de, boru içerisine kaçan yabancı cisim v.b maddeler banyo gideri tıkanıklığı meydana getirir.
 • Tüm bina tesisatı, ana boru dediğimiz kanalizasyon sistemi, 100×125 lik pimaşlara bağlıdır. Tıkanıklığın sebebi de bazen bu boruların tıkanması ile oluşur. Burada oluşan tıkanıklık sonucunda ilk olarak en alttaki dairenin tuvaletinde taşma sorunu yaşanır.
 • Bahsettiğimiz tüm tıkanıklık sebeplerine en net ve kesin çözüm yöntemi ise, işinde uzman ekip kadrosuna sahip bir firma ile iletişime geçmektir. pimaş açma sorunu çözmek için gelen bir firma, tıkanıklığı ortalama 10 ile 30 dakika arasında çözmektedir.
 • Tıkalı olan gider açıldıktan sonra boru içerisine gönderilen kamera ile tesisattaki sorun tespit edilir.
 • Kanalizasyon tıkanıklığına en erken zamanda müdahale edilmemesi halinde ana gider hattı tıkanacaktır ve logar(rögar) sisteminiz işleyemez hale gelecektir. Logar tıkanıklığı(rögar açma) veya logar temizleme işlemine tabii tutulabilir.
 • Banyo Gideri Açma
 • Tıkalı banyo gideri açma
 • tıkalı kanal açma

Tıkalı Banyo Giderini Açan Firmalar (Tıkanıklık Açma Bursa)

Yukarıdaki saydığımız tüm çözüm yollarını uyguladınız ve tıkanıklık sorunu hala çözülmemiş ise, profesyonel bir Banyo Gideri Açma firmasından yardım istemenin zamanı gelmiş demektir.

Küvet ve banyo giderinde oluşan tıkanıklık açma, duş giderinde oluşan tıkanıklık açma işlemi ile problemlerinizi çözerek, tıkanıklığa kesin sonuçlar üretebiliriz. Bursa Tıkanıklık Açma, uzman ekip kadrosu ve son teknolojik cihazları sayesinde Bursa’nın tüm semtlerine hizmet vermektedir.

Eğer siz de gider tıkanıklığı problemlerinden dert yakınıyorsanız Banyo Gideri Açma işlemi sunan firmamızla bizi arayarak kesin çözümler ile tanışabilirsiniz. Banyo giderlerinde oluşan tıkanmaları açma işleminin yanı sıra tıkanıklığa neyin sebep olduğunu ve tesisat borularında ileride çıkabilecek sorunları kameralı aletlerle görüntüleyip size rapor sunuyoruz ve kesin çözüme kavuşturuyoruz.

ETİKETLER: Bursa Tahtakale Gider Açma,Bursa Tahtakale Kanalizasyon,Bursa Gider Açma,Bursa Logar Açma,Bursa Mutfak Gideri Açma,Bursa Banyo Gideri Açma,Bursa Tuvalet Gideri Açma,Bursa Logar Açma,Bursa Heykel Gider Açma,Bursa Maksem Gider Açma,Bursa Hamzabey Gider Açma,Bursa Su Tesisatı,Bursa Çeşmeci,Bursa Tahtakale Tesisat,Bursa Muradiye Gider Açma,Bursa Tıkanıklık Açma,Bursa Mutfak Tıkanıklığı Açma,Bursa Kanalizasyon,Bursa Kanalizasyon Arıza,Bursa Tahtakale Gider Açma,Tahtakale Gider Açma,Bursa Tahtakale Gider Açma,Bursa Tahtakale Kanalizasyon,Bursa Gider Açma,Bursa Logar Açma,Bursa Mutfak Gideri Açma,Bursa Banyo Gideri Açma,Bursa Tuvalet Gideri Açma,Bursa Logar Açma,Bursa Heykel Gider Açma,Bursa Maksem Gider Açma,Bursa Hamzabey Gider Açma,Bursa Su Tesisatı,Bursa Çeşmeci,Bursa Tahtakale Tesisat,Bursa Muradiye Gider Açma,Bursa Tıkanıklık Açma,Bursa Mutfak Tıkanıklığı Açma,Bursa Maksem Su Tesisat.